Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinefuksiarze blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
19349 odwiedzin | wpisów: 61, komentarzy: 184, obserwuje: 26
 

Co nowego u nas?

autor: fuksiarze blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

No więc tak... mamy już wkład, jest przygotowany do podłączenia. W przyszłym tygoodniu mają przyjechać monterzy- mieli być w tym, ale poinformowali nas, że najpierw chcą podłączyć kominki u tych osób które już mieszkają. Oczywiście rozumiemy to, nas w tej kwesti czas nie goni- a w tym przypadku to bardziej pogoda. Nie mamy w planie go odpalać ze względu, że nie chcemy puszczać wody do rur, bo jak wiadomo w trakcie mrozów mogłoby to spowodować rozsadzenie rur. Tak, więc w temacie kominka to by było tyle.

W grudniu ruszamy z sufitami wczoraj zamówione zostały profile. Jednak zanim ruszymy z konstrukcjami najpierw będziemy musieli położyć drugą warstwę wełny, a konkretnie 10cm wcześniej położyliśmy 15cm. Oczywiście nie będziemy ich gipsować do wiosny. 

A teraz taka refleksja. Jakoś nie dociera do mnie, że już "za chwile" będą podłogi, płytki itd. przecież to już tylko mały kroczek do zakończenia prac wewnątrz Domu.


Komentarze (3)
Tytuł: Dom
autor:zefirancik  dodano: 2016-11-29 | 21:07:55
Witam Was. Macie piekny domek ile Wasto kosztowalo do tej pory tak plus minus. Zazdroscimy Wam z Zona poniewaz My czekamy na przeksztalcenie dzialkido marca i pozniej pozwolenia i chcielibyśmy juz miec to pozeolenir i zaczynac budowac. Tak wogole My jestesmy z niepodal od gorlic takze nie daleja granica Nas dzielo i podobne domki heh powodzenia w dalszych pracach:)
autor:fuksiarze  dodano: 2016-11-29 | 21:33:26
No witamy "sąsiadów". Faktycznie trochę podobne. Muszę przyznać, że rozumiem Waszą niecierpliwość też to przechodziliśmy. Jeśli chodzi o koszty to wyniosły one mniej więcej 170 tys. Przy czym dużo pracy wykonujemy sami.
Pozdrawiamy
Tytuł: Dom
Odpowiedź do fuksiarze
autor:zefirancik  dodano: 2016-11-29 | 21:54:13
To ok cena. My tez system gospodarczy od fundamentow po sciane kolankowa dach zapewne firma elewacja i wykonczeniowka samemu tez takze mysle ze trochę tys zaoszczedzimy. Chetnie przeczytam calego Waszego bloga i bedego sledzil na bierzaco:) Pozdrowienka gorace dla zimiwych stron heh:)

Kominek

autor: fuksiarze blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Z najnowszych wydarzeń 

Zamówiony został już oficjalnie kominek z płaszczem wodnym. Pisze oficjalnie, bo wybór zapadł już wcześniej. Podczas pobytu w PL odwiedziliśmy lokalnego producenta oraz dystrybutora kominków, który udzielił nam fachowej porady, a także pokazał kilka ciekawych rozwiązań. I takich wyborów dokonaliśmy:

  • Kominek Zuzia 19kW 

  • Układ zamkniety

  • Szyba system Glass

  • Zasilanie awaryjne

blog budowlany - mojabudowa.pl
Komentarze (10)
autor:nasz.endo2  dodano: 2016-11-09 | 20:24:52
a jakiej firmy ? Bo tez ostatnio ogladalismy i w ogole nie wiemy co wybrac :)
Odpowiedź do nasz.endo2
autor:fuksiarze  dodano: 2016-11-09 | 20:30:43
Kratki
autor:beciacz  dodano: 2016-11-10 | 08:47:49
Nasz kominek tylko z drugiej strony mamy otwieranie! Sprawuje się super, tylko "szyba samoczyszcząca" nic takiego nie istnieje hihihi
Odpowiedź do beciacz
autor:fuksiarze  dodano: 2016-11-10 | 15:37:53
Trochę źle to napisałem. Chodzi o szybę która nie ulega szybkiemu osmoleniu. Pisząc posta zapomniałem nazwy tej szyby, ale już znalazłem i poprawiam.
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-11-10 | 12:57:46
a mogę poznać kwotę tego kominka??
zafrapował mnie zwrot "szyba samoczyszcząca" :D
Odpowiedź do endo2wroclaw
autor:fuksiarze  dodano: 2016-11-10 | 15:41:22
Małe sprostowanie z tą szybą nie samoczyszcząca a redukująca osmolenie. Sorry za wprowadzenie w bląd. Szyba z systemem Glass. Cena kominka 4800 + 800 za szybe.
Odpowiedź do fuksiarze
autor:endo2wroclaw  dodano: 2016-11-10 | 21:51:05
Tak czy siak brzmi zachęcająco ;) nie wiem tylko, co Pan Mąż na cenę powie hehe ;/ dziękuję za informację ślicznie :) pozdrawiam
autor:rozek  dodano: 2016-11-29 | 19:27:03
Myślałem o płaszczu, ale niektórzy mówią, że to kosztowne i problematyczne. Jakie opinie Wy pizysjaliscie i jakie dodatkowe koszty przewidujecie, wyłączając kominek???
Odpowiedź do rozek
autor:fuksiarze  dodano: 2016-11-29 | 20:14:13
Jeśli chodzi o opinie na temat kominka to są różne np. kotłowania w salonie, dodatkowa robota, a jeśli mowa o płaszczu wodnym to niektórzy nazywają te kominki bombami oraz że są drogie. Ja na to mogę powiedzieć tylko to, że pewnie mają racje, ale po pierwsze węglem palić nie będę, więc to raczej nie będzie kotłownia pełną gębą, poza tym całego drewna tam(salon) nie zamierzam przechowywać- za to klimat przy kominku będzie :) dodatkowa praca hmmm..., a przy zwykłych piecach nie ma roboty? Że bomba to się zgodzę, ale w tylko w przpadku gdy instaluje to jakiś Czesio samouk poza tym o gazie też tak można powiedzieć, albo o butlach propan-butan. Kominki z płaszczem wodnym muszą mieć odpowiednie zabezpieczenia, aby były dopuszczone do użytku. I właśnie dlatego są drogie.
Dlaczego Kominek z płaszczem wodnym, a nie np. z nawiewem? Bo oprócz ciepła daje też ciepłą wodę. Dlaczego w ogóle kominek? Bo nie mam w projekcie kotłowni to raz, dwa chce mieć alternatywę dla gazu, a trzy to jak już pisałem klimat.
Jeśli idzie o koszty to wycena wyniosła ok. 15 tys. Oczywiście można taniej, ale dla nas ważna jest jakość, w końcu samobójcami nie jesteśmy :P
Pozdrawiamy
autor:rozek  dodano: 2016-11-29 | 19:28:40
"posyskaliście" - mialo być ☺

Fotki

autor: fuksiarze blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Długo to trwało, ale w końcu dostaliśmy foteczki wylewek. Zdjęcia z dzisiaj więc widać że wylewki sobie wysychają powolutku. Niby mamy je już miesiąc i jesteśmy od tego momentu szczęśliwi, ale prawdziwa radocha nastała dzisiaj. Powodem nie są tylko same zdjęcia, a świadomość tego, że dostrzegamy wreszcie "bliski" koniec budowy.  Oto zdjęcia:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A tu jeszcze fotki "dywaniku jaki został położony na naszej ulicy :) BTW nasza działka jest po prawej stronie zaraz za żywopłotem

blog budowlany - mojabudowa.pl

Panowie drogowcy sypneli nam trochę tłucznia, ale przy takiej pogodzie chyba długo się nim nie nacieszymy.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 Dodatkowo pogoda pokazuje ile roboty czeka nas na zewnątrz.

blog budowlany - mojabudowa.pl